Гласуване №16
ЗИД на Закона за събранията, митингите и манифестациите приет от НС на 21.01.2010г. върнат с Указ № 15 /3.02.2010г на Президента на Република България по чл.101 от Конституцията на Република българия-параграф 1
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Има ли реплики към господин Ципов? Няма.
Поставям на гласуване предложението на народния представител Мартин Димитров, комисията не подкрепя предложението.
Гласували 120 народни представители: за 11, против 68, въздържали се 41.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване прочетения текст на комисията и редакцията за § 1.
Гласували 117 народни представители: за 100, против 6, въздържали се 11.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК КРАСИМИР ЦИПОВ: По § 2 има направено предложение от народния представител Мартин Димитров:
„1. В чл. 8, ал. 1 думите „72 часа” се заменят с „48 часа”;
2. В ал. 2 след „срок” се поставя запетая и се добавя текстът: „а когато в събранието или митинга участват до 50 души, не се затруднява трафикът и не се създават неудобства за гражданите, уведомлението може да се направи и същия ден”.”
Комисията подкрепя предложението по т. 1, а на основание чл. 76, ал. 6 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание комисията предлага да не се гласува предложението по т. 2, тъй като е извън обхвата на оспорените текстове от закона.
Има направено предложение от народните представители Иван Петров, Цветан Сичанов, Пламен Нунев и Николай Петков.
Комисията подкрепя предложението по т. 1, по т. 2 е оттеглено.
Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя и предлага следнат