Гласуване №2
ЗИД на Закона за електронните съобщения - първо четене-процедура за допускане в зала
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Продължаваме с точката от дневната програма:
ПЪРВО ЧЕТЕНЕ НА ЗАКОНОПРОЕКТА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА ЕЛЕКТРОННИТЕ СЪОБЩЕНИЯ – продължение.
Вчера бяха изслушани докладите и становищата на комисиите, на които законопроектът беше разпределен: на Комисията по правни въпроси и Комисията по европейските въпроси и контрол на европейските фондове, а водеща е Комисията по транспорт, информационни технологии и съобщения.
Вчера беше направено предложение от народния представител господин Мутафчиев – дебатите да бъдат събрани в днешния ден, за да може да се получи по-задълбочена дискусия върху първото четене на този законопроект.
За процедура има думата господин Вълков.
ИВАН ВЪЛКОВ (ГЕРБ): Уважаеми господин председател, уважаеми колеги народни представители, имам процедурно предложение за допускане в залата на заместник-министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията – господин Първан Русинов.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Направено е процедурно предложение за допускане в залата.
Моля народните представители да гласуват.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Гласували 94 народни представители: за 92, против 1, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Моля, поканете госта в залата.
Откривам дебата по обсъждания законопроект.
Заповядайте, господин Корнезов.
ЛЮБЕН КОРНЕЗОВ (КБ): Госпожо председател, уважаеми народни представители! В този парламент много рядко вземам думата. Даже бях си казал, че въобще няма да се изказвам, но като чух вчера становищата на трите комисии, не мога да се въздържа. И трите комисии практически не разкриват целта на закона, по-скоро прикриват целта на този закон. Целта се нарича кадрова политическа чистка. Кадрова политическа чистка! Всъщност това е целта на това законопроектче, което има шест параграфа.
Ще си позволя да припомня на народните представители чл. 4, ал. 1 от българската Конституция. Тя гласи: „България е правова държава. Тя се управлява според Конституцията и законите на страната”. Този законопроект е доказателство, че България не е правова държава, а антиправова държава. За да не бъда голос