Гласуване №44
Правилник за организацията и дейността на 41-то Народно събрание на Република България - член 53 - предл. Г.Пирински
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Благодаря.
Аз искам да ви попитам можем ли да се обединим около този текст, който преди малко беше изчетен?
Ако има съгласие, ще го подложа на гласуване.
Моля, който е съгласен с така предложения от председателя на комисията текст, да гласува.
Гласували 191 народни представители: за 178, против 12, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Подлагам на гласуване предложението, което направи председателят на комисията – за отпадане в чл. 53 на ал. 3 и ал. 4.
Моля, гласувайте.
Гласували 174 народни представители: за 171, против няма, въздържали се 3.
Предложението е прието.
Подлагам на гласуване целия текст с редакционните промени, предложени от Захари Георгиев в чл. 53, ал. 2, т. 3. Ще припомня, че това са промени, за да има синхрон с предните алинеи.
Моля, гласувайте.
Гласували 181 народни представители: за 169, против 4, въздържали се 8.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК ИСКРА ФИДОСОВА: По чл. 55 има постъпило предложение, което по принцип се подкрепя от Временната комисия и тя предлага следната редакция за чл. 55:
„Чл. 55. (1) Преди гласуването председателят приканва народните представители да заемат местата си. Времето за гласуване по чл. 53, ал. 2, т. 1 е до 30 секунди, но не по-малко от 15 секунди.
(2) От обявяването на гласуването до завършването му не се допускат изказвания.”
Това също е една от мерките, които предлагаме с оглед предотвратяване гласуването с чужди карти. Знаете, че досега времето за гласуване беше до 1 минута.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЛЪЧЕ