Гласуване №21
Правилник за организацията и дейността на 41-то Народно събрание на Република България - член 26
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване редакцията на чл. 24 и чл. 25 с така внесената редакционна поправка в ал. 5 на чл. 25, което е следствие от решенията ни по названията и вида на комисиите, приети вчерашния ден.
Моля, гласувайте.
Гласували 158 народни представители: за 155, против 1, въздържали се 2.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК ИСКРА ФИДОСОВА: По текста на чл. 26 няма промяна, няма постъпили предложения. Временната комисия подкрепя този текст. Ще го подложа на обсъждане с чл. 27, тъй като има постъпили две предложения от Парламентарната група на ГЕРБ, които са подкрепени, но има допълнително предложение от народния представител Огнян Стоичков – в ал. 2 на чл. 27 да се добави „по аналогия на чл. 39, ал. 4”, което временната комисия не подкрепя.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: За да вървим по хронология, предлагам първо да гласуваме редакцията на чл. 26, който е без промяна и Временната комисия подкрепя текста.
Моля, гласувайте текста на чл. 26.
Гласували 155 народни представители: за 154, против няма, въздържал се 1.
Предложението е прието.
По чл. 27 има предложение от народния представител Огнян Стоичков.
Заповядайте, господин Стоичков.
ОГНЯН СТОИЧКОВ (Атака): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Предложението ми е технологично – по аналогия да се приложи чл. 39, ал. 4, в който е казано, че председателят в случай на прекъсване може да възобнови заседанието не по-късно от един час в рамките на работното време, ако при новата проверка е налице необходимият кворум.
Аз предлагам при работата на постоянните комисии този срок от 1 час да стане 30 минути, тоест председателят прекъсва работата, ако не са налице повече от половината членове, и поканва членовете на комисията след 30 минути да заповядат пак на заседание. Ако тогава присъстват повече от половината, заседание на комисията се провежда. Ако приемем сегашния текст, рискуваме постоянните комисии да не работят – ако часът е 16,00, а в 16,03