Гласуване №12
ЗИ на Закона за енергетиката - второ четене - параграф 2
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК МАРТИН ДИМИТРОВ: Уважаема госпожо председател, правя процедурно предложение за допускане в пленарната зала на госпожа Иванка Диловска – директор на Дирекция „Енергийна стратегия” в Министерството на икономиката, ако стане дебат, да може да отговори на възникнали въпроси.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване направеното процедурно предложение за допускане в пленарната зала.
Гласували 108 народни представители: за 107, против няма, въздържал се 1.
Процедурното предложение е прието.
ДОКЛАДЧИК МАРТИН ДИМИТРОВ: По § 2 има предложение от народните представители Мартин Димитров и Иван Иванов.
Комисията подкрепя предложението.
Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя и предлага следната редакция на § 2:
„§ 2. В чл. 4 се правят следните изменения:
1. В ал. 2, т. 1 думата „приемане” се заменя с „одобряване”.
2. В ал. 3 думите „Министерския съвет” се заменят с „Народното събрание”, а думите „чл. 4, ал. 2, т. 1” се заменят с „чл. 3, ал. 2”.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Има ли народни представители, желаещи да вземат отношение по обсъжданите текстове на § 2 за промени в чл. 4? Няма.
Моля да гласуваме § 2 по предложение на комисията.
Гласували 105 народни представители: за 101, против няма, въздържали се 4.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК МАРТИН ДИМИТРОВ: По § 3 има предложение на народните представители Мартин Димитров и Иван Иванов.
Комисията подкрепя предложението.
Комисията подкрепя по принцип текста на вносителя и предлага следната редакция на § 3:
„§ 3. В чл. 8, ал. 5 думите „Министерския съвет” се заменят с „Народното събрание”.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Има ли желаещи за изказвания?
Заповядайте, господин Димитров.
ПЕТЪР ДИМИТРОВ (КБ): Благодаря Ви, госпожо председател. Ще бъда съвсем кратък. Много внимателно четох текста, който ни е раздаден, но в него няма „Министерски съвет”. Там пише „Народно събрание” и не виждам кое заменяме. Текстът, който е даден за § 3, е че „Народното събрание” приема Енергийната стратегия и тъй като това е официалният документ на парламента, не знам какво заменяме.
Или докладът, който е изготвен, е грешен, но някъде е станал фал и за да бъдем коректни не можем да гласуваме