Гласуване №54
ЗИД на Закона за здравното осигуряване - второ четене-параграф 43 ( става параграф 38) - да отпадне-предл.Желев и Манолова процедура Десислава Атанасова - удължаване на раб.време с 1 час
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Благодаря, госпожо Манолова.
Процедура.
ДЕСИСЛАВА АТАНАСОВА (ГЕРБ): Уважаема госпожо председател, на основание чл. 38 моля да поставите на гласуване работното време да бъде удължено с 1 час.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване процедурното предложение за удължаване на работното време до 15,00 ч. днес.
Гласували 105 народни представители: за 90, против 10, въздържали се 5.
Предложението е прието.
Министър Нанев, имате думата.
МИНИСТЪР БОЖИДАР НАНЕВ: Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители! Аз също не бих искал да губя вашето време, но не мога да разбера какво се случва. Защо е тази активност, какво търсим и какво политизираме, къде е тази субективност? Къде е посочено, че директорът на РЗОК ще решава еднолично, къде той има право да откаже на джипитата договор, по какъв критерий? Защо говорите тези неща, като нямат никаква стойност? Къде е записано това нещо? Всички джипита, които са избрани от пациенти, трябва да сключат договор с Касата и това е задължение на Касата. Защо вкарвате в дискусия неверни твърдения и защо трябва да политизираме нещо, което е от обществен интерес?
Стига с тези приказки за одържавяване на Касата. Вие бяхте тези, които имахте 18 представители на държавата и които не допускахте представител на пациентските организации, за да мож