Гласуване №3
Програма за работата на НС за 16 - 18 декември 2009г.-процедура т.7 да отпадне - предл.Г.Божинов
1. Контекст от стенограмата
ГЕОРГИ БОЖИНОВ: ...още днес, с включването на тази точка в дневния ред, да каже готово ли е да възложи на Министерския съвет внасянето на този специален закон и в какъв приемлив срок ще направи това решение изпълнимо? В противен случай, по-добре е тази точка да отпадне.
Предлагам, за да проверим готовността на мнозинството, отпадането на тази точка. Ако вие не сте готови, ще подкрепите моето предложение. Ако сте готови да възложите на Министерския съвет подготовката на такъв закон в приемливи срокове (председателят дава сигнал, че времето е изтекло), ще отхвърлите моето предложение. Това е, госпожо председател.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Благодаря, господин Божинов.
Направено е процедурно предложение за отпадане на т. 7 от Програмата за работа на Народното събрание.
Да припомня, че това е проект за решение за налагане на мораториум върху експлоатационната и строителната дейност, както и върху действията на разпореждане със сгради, поземлени имоти, земеделски земи, гори и движими вещи, за които има постановени решения за признаване и възстановяване правото на собственост или са дадени като обезщетение на наследниците на бившите царе Фердинанд І и Борис ІІІ.
Гласувайте предложението на господин Божинов.
Гласували 175 народни представители: за 50, против 121, въздържали се 4.
Предложението не е прието.
Господин Курумбашев – процедура.
ПЕТЪР КУРУМБАШЕВ (КБ): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Установих, че може би за първи път в нашата законодателна програма като точка отсъства парламентарният контрол. Бих искал да Ви помоля парламентарният контрол да бъде включен като точка. Не вярвам, че нашите министри са толкова уморени, че да не могат да отговарят този петък.
Правя формално предложение да имаме такава точка в дневния ред, независимо дали ще работим в петък, събота или във вторник. В петък от 11,00 ч. можем да имаме парламентарен контрол.
Ако сметнете, че аз нямам право да правя такова предложение, искам да Ви помоля Вие като председател на Народното събрание да се възползвате от това си право, да направите такова предложение и да спазим хубавата традиция – да имаме както винаги парламентарен контрол в петък от 11,00 ч. Благодаря.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Благодаря