Гласуване №22
Процедура от Д.Бойчев за разместване на точките в дневния ред и удължаване на работното време до приключване на точките
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Второто предложение беше да работим до приключване на дневния ред, господин Миков.
МИХАИЛ МИКОВ (КБ, от място): И накрая ще си тръгнете, ще падне кворумът и ще се закрие заседанието. (Шум и реплики от КБ.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Поставям на гласуване направеното процедурно предложение. (Шум и реплики от КБ.)
МИХАИЛ МИКОВ (КБ, от място): Как всичко може да се мести в този дневен ред?!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Има точка в нашия правилник, която казва, че са допустими процедурни предложения… (Реплики от народния представители Михаил Миков.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Гласуваме.
Гласували 93 народни представители: за 78, против 15, въздържали се няма.
Предложението е прието. (Шум и реплики от КБ.)
Прегласуване – господин Найденов.
АНГЕЛ НАЙДЕНОВ (КБ): Госпожо председател, дами и господа народни представители! Това е нагло поведение, което демонстрирате в пленарната зала.
Господин Бойчев, аз разбирам, че това не е Ваше предложение, очевидно то е внушено. Въпросът е обаче защо мнозинството продължава в тази посока, включително и в последния пленарен ден.
Имахме вече повод да кажем, че това е срамен финал на Народното събрание! Не го правете и жалък, не го правете и жалък!
Три седмици като цяло размотавате Народното събрание, като институция. (Реплики от народния представител Искра Фидосова.) Мотаете проекта за решение за мерките, които трябва да се възложат на служебния кабинет и на държавния регулатор. Три седмици хвърляте прах в очите на хората, които протестират, които излязоха да протестират заради сметките за електрически ток.
И малкото, което трябва