Гласуване №5
Решение за приемане на оставка на Министерския съвет на Република България -процедура Г.Божинов-прекратяване на разискванията
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Постъпи процедурно предложение за прекратяване на дебатите и преминаване към гласуване на проекта за решение. (Реплики от КБ.)
Да бяхте съгласували процедурата. Нали чухте каква процедура има?!
Поставям на гласуване процедурното предложение за прекратяване на разискванията. (В пленарната зала влиза министър-председателят Бойко Борисов. Народните представители от ГЕРБ стават прави. Ръкопляскания.)
Моля, прекратете гласуването.
Гласували 175 народни представители: за 166, против 7, въздържали се 2.
Предложението се приема.
Дебатите са закрити.
Преминаваме към гласуване.
Припомням Проекта на решение за приемане оставката на Министерския съвет:
„Народното събрание на основание чл. 111, ал. 1, т. 2 и ал. 3 от Конституцията на Република България
РЕШИ:
Приема оставката на Министерския съвет.”
Моля, гласувайте.
Гласували 215 народни представители: за 209, против 5, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Има думата министър-председателят в оставка Бойко Борисов. (Ръкопляскания от блока на ГЕРБ и от блока на министрите.)
МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ БОЙКО БОРИСОВ: Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Благодаря, че приехте нашата оставка, която вчера депозирахме, с което се надявам всякакви спекулации да приключат.
След малко ще изляза да кажа и на тези хора, които са отвън – ние сме били винаги хората на реда и всеки, който оттук насетне започне да прави каквото и да било, свързано с обществения ред, няма да го приемаме за наш симпатизант и ще считам, че той е провокатор! Всякакви приказки – да се ходи на „Позитано” или пред която и да е друга централа, е долна провокация, която по никакъв начин не трябва да се допусне. Сега ще го кажа и на хората, ще ги помоля да се разотидат. Да се надявам оттук нататък държавата да може... (Възгласи и реплики в КБ.)
Те