Гласуване №20
Решение за възлагане на Сметната палата да извърши "Одит на контрола, упражняван от Министерстовото на икономиката, енергетиката и туризма по отношение на дяловото разпределение на топлинна енергия за периода 01.01.2011-30.04.2013г.-предл. от Д.Главчев
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Да разбираме, че след като предлагате в т. 1, съответно трябва и заглавието да бъде сменено – там също трябва да стане 2007 г.
Реплики? Няма.
Други предложения, други изказвания? Няма.
Преминаваме към гласуване.
Първото предложение на господин Главчев е в наименованието на решението и в т. 1: вместо датата 1 януари 2011 г. да бъде записано 1 януари 2007 г.
Гласуваме.
Гласували 78 народни представители: за 77, против няма, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Второто предложение е срокът за извършване на одита по т. 2 в Проекта за решение вместо 3 да бъде „6 месеца”.
Гласуваме.
Гласували 80 народни представители: за 79, против няма, въздържал се 1.
Предложението е прието.
По т. 3 предложението е вместо „30 май 2013 г.” срокът да бъде „15 декември 2013 г.”
Заповядайте, господин Главчев – аз също се изненадах, защото срокът е 6 месеца, а пък прилагате да се чете...
Да се чете „30 септември”.
ДОКЛАДЧИК ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: За протокола – 30 септември – грешката е моя, извинявайте.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Последно гласуваме срокът да бъде „15 септември”.
ДОКЛАДЧИК ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ (от място): Да, 15 септември.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Срокът да бъде „15 септември”.
Гласуваме.
Гласували 76 народни представители: за 75, против няма, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Сега гласуваме пълното решение с неговите 3 точки.
Гласували 80 народни представители: за 80, против и въздържали се няма.
Предложението е прието единодушно.
Уважаеми народни представители, с писмо № 302-00-15 от 20 февруари 2013 г. министър-председателят на Република България Бойко Борисов заявява следното:
„Уважаема госпожо председател, уважаеми госпожи и господа народни представители! На основание чл. 111, ал. 1, т. 2 от Конституцията на Република България подавам оставката на ръководения от мен Министерски съвет, избран с Решение на 41-то Народно събрание от 27 юли 2009 г.
В съответствие с чл. 111, ал. 3 от Конституцията ще изпълняваме функциите си до избирането на ново правителство и ще направим всичко необходимо за осигуряване на приемственост в управлението на страната.”
Уведомявам народните представители, че на основание чл. 43, ал. 5 от Правилника за организацията и дейност