Гласуване №87
ЗИД на Изборния кодекс - второ четене - параграф 69 нов-пр.М.Манолова-процедура за прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МЕНДА СТОЯНОВА: Преминаваме към гласуване.
Гласуваме направеното от госпожа Манолова предложение – след „печата на комисията” да се добави „и се подписва от членовете на комисията”.
След това ще подложа предложението на господин Ципов.
Режим на гласуване.
Гласували 76 народни представители: за 8, против 10, въздържали се 58.
Предложението не е прието.
Прегласуване – господин Петков.
РУМЕН ПЕТКОВ (КБ): Благодаря Ви, уважаема госпожо председател.
Уважаеми колеги, със записа, който отхвърляте, да приемем, че евентуално гласуваме „членове на комисията”, нали разбирате, че е същото като въобще без запис. Членове на комисията са и Вашите членове. С този запис Вие създавате предпоставката да се подписва само от Вашите членове и впоследствие със същия замах да бъдат сменяни съответните бюлетини. Не виждам какъв е проблемът да е „членовете на комисията”. Какво означава „членове”? Членове по желание, членове по мерак, как членове?
РЕПЛИКА ОТ ГЕРБ: Ти ги разбираш тези неща.
РУМЕН ПЕТКОВ: Да, разбирам ги, естет съм. Вие няма как да ги разберете, така е.
Така че като говорим за тези неща, нека да отстраним, да свием до максимално подозренията за стремеж за манипулация на изборния процес. Защото ако оставим „членовете”, е въпрос на отговорност