Гласуване №153
ЗИД на Изборния кодекс - второ четене - параграф 83 (става параграф 99)
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МЕНДА СТОЯНОВА: Добре.
Реплики? Няма.
Други желаещи за изказвания? Няма.
В такъв случай започваме гласуването.
Първо подлагам на гласуване предложението на народните представители Бисеров, Метин и Казак, което комисията не подкрепя.
Гласували 77 народни представители: за 8, против 67, въздържали се 2.
Предложението не е прието.
Гласуваме предложението на народния представител Георги Анастасов, което комисията не подкрепя.
Гласували 83 народни представители: за 10, против 71, въздържали се 2.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване предложението на народния представител Петър Хлебаров, което комисията не подкрепя.
Гласували 73 народни представители: за 3, против 58, въздържали се 12.
Предложението не е прието.
Гласуваме предложението на госпожа Мая Манолова в т. 22 на § 98 в окончателната редакция на комисията след думата „администрацията” вместо точка се поставя запетая и се добавя „от държавните и местните органи”.
Гласували 82 народни представители: за 14, против 31, въздържали се 37.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване т. 1 от § 98, а именно измененията в т. 11 – парламентарно представени. Отделно подлагам на гласуване.
Гласували 81 народни представители: за 2, против 25, въздържали се 54.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване целия § 98 в редакцията на комисията по доклада без т. 1, която току-що отхвърлихме.
Гласували 84 народни представители: за 82, против 2, въздържали се няма.
Предложението е прието.
Отрицателен вот – господин Василев.
ЕМИЛ ВАСИЛЕВ (независим): Току-що станахме свидетели на приемането на поправката в Изборния кодекс – анти РЗС. Дори на господин Казак му стана неудобно, че преди него стана госпожа Фидосова да направи това предложение. Много неловка ситуация.
Аз смятам, че госпожа Фидосова дължеше едно обяснение пред пленарната зала защо едно предложение, което е направено от управляващите, прието е от Комисията по правни въпроси, изведнъж бива оттеглено по този нелеп начин и, забележете, с предварителното заявяване пред всички, че еди-как си щяла да гласува парламентарната група на управляващите.
Добре, уважаеми колеги от ГЕРБ, моето отношение към Вас няма да се промени, аз съм десен човек, РЗС е дясна партия. О’кей, така да бъде.
Но имайте предвид, че може би правите опит да си направите харакири. Така както в петък сте самички и сте подложени на пушечен огън от