Гласуване №70
ЗИД на Изборния кодекс - второ четене - параграф 14 нов - предложение от Ч.Казак - прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Други народни представители? Няма.
Преминаваме към гласуване.
Най-много редакционни предложения има в чл. 48а, ал. 3. Първото по време е на господин Казак, подкрепено от господин Миков, вместо „до три дни” заявлението за обжалване да бъде „до пет дни”.
Гласуваме предложението в зала на господин Казак, подкрепено от господин Миков.
Гласували 76 народни представители: за 12, против 38, въздържали се 26.
Предложението не е прието.
Прегласуване – господин Казак.
Заповядайте.
ЧЕТИН КАЗАК (ДПС): Благодаря.
Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Искам да Ви обърна внимание, че моето предложение е все пак най-отдалечено от това, което бяха направили колегите. Срокът, който остава е най-дълъг за обжалване, след това пред съда и за предаване на вече окончателния, забранителен списък на секционната комисия. Той е най-разумният срок по отношение на цялата последваща административна процедура, така че това е минималното нещо, което може да направите, ако искате все пак малко от малко да защитите правото и възможността на гражданите, които са били ощетени, да могат да обжалват. Прегласуване. Благодаря Ви.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Прегласуване.
Гласували 80 народни представители: за 13, против 47, въздържали се 20.
Предложението не е прието.
Гласуваме предложението на Христо Бисеров за редакция на ал. 3, а то е изобщо да няма срок.
Гласували 88 народни представители: за 12, против 53, въздържали се 23.
Предложението не е прието.
Гласуваме предложението на господин Терзийски. (Реплика от народния представител Георги Терзийски.) Да, до три дни преди изборния ден. Стенографирано е, точно го има в стенограмата, коректно ще бъде изписано.
Гласували 87 народни представители: за 16, против 67, въздържали се 4.
Предложението не е прието. (Шум и реплики.)
Господин Терзийски има правото – процедура по прегласуване.
ГЕОРГИ ТЕРЗИЙСКИ (независим): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Не виждам законодателната логика, която проявявате, не мога да намеря липсата на законодателна логика. Възможно е в изборния ден да търсиш възможността да възстановиш правото си да гласуваш, както и на следващия ден, а в същото време в този чл