Гласуване №29
ЗИД на Изборния кодекс - второ четене - параграф 4а нов-предл.Казак
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МЕНДА СТОЯНОВА: Тъй като господин Бисеров си оттегли неговото предложение, първо подлагам на гласуване предложението, което направи господин Казак, а именно в чл. 20а второто изречение да приключи до „секционни избирателни комисии”, като текстът „по чл. 233, ал. 4 и чл. 242, ал. 4”, отпадне.
Моля, гласувайте.
Гласували 84 народни представители: за 20, против 12, въздържали се 52.
Предложението не е прието.
Прегласуване – господин Казак.
ЧЕТИН КАЗАК (ДПС): Благодаря.
Уважаема госпожо председател, оспорвам резултата от гласуването! (Оживление.)
ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ (ГЕРБ, от място): Отсега ли?
ЧЕТИН КАЗАК: Явно нищо ново не сме научили, нищо старо не сме забравили. Нещата не тръгват много надобре, въпреки веселието, което цари в залата. Най-елементарни, добронамерени предложения за уточняване на текстове, вие ги приемате на нож с някакъв измислен аргумент, виждате ли, защо не сте го казали по-рано. Законодателният процес е непрекъснат, уважаеми колеги. И господин Ципов най-добре знае, че до последния момент се изчистват текстове. Всеки може да допусне недоглеждане. Никой не е перфектен, никой не е идеален. Господин Ципов, никой не е идеален. Така че, ако сме допуснали някакъв неперфектен текст на Правната комисия, нищо не пречи, ако има добра воля, този недостатък да бъде отстранен сега. Ако има