Гласуване №26
ЗИД на Закон за приватизацията и следприватизационния контрол - първо четене-вносител МС
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МЕНДА СТОЯНОВА: Господин Мутафчиев, въпреки че Вие нямате време за такова процедурно предложение и мисля, че нарушавате Правилника, аз ще го подложа на гласуване.
Подлагам на гласуване процедурното предложение на господин Мутафчиев за отлагане на гласуването.
Гласували 80 народни представители: за 8, против 65, въздържали се 7.
Предложението не е прието. (Народният представител Георги Пирински иска думата. Шум и реплики от КБ.)
Гласуваме Закона за приватизацията и следприватизационния контрол, № 202-01-83, от 12 декември 2012 г., внесен от Министерския съвет. (Реплики и възгласи от КБ. Народният представител Георги Пирински иска думата.)
Гласували 77 народни представители: за 70, против 5, въздържали се 2.
Предложението е прието.
Прегласуване – заповядайте, господин Пирински.
ГЕОРГИ ПИРИНСКИ (КБ): Госпожо председател, предлагам прегласуване по две причини.
Първо, Вие не дадохте възможност да направим процедурните си предложения не по хода на обсъждането, което беше приключило, а по начина, по който ще гласуваме тези два законопроекта. Във всеки от тях има по два параграфа.
Предложението, което правя, е да бъдат гласувани поотделно. Така че, когато подложите на прегласуване, ако искате преди това подложете предложението за отделно гласуване на единия и другия параграф, защото те са различни и в двата законопроекта. Едни от тях могат да бъдат подкрепени, други – не. Аз категорично отхвърлям примерно предложението за ВМЗ и предложението за Международния панаир в Пловдив, но съм склонен да подкрепя „София Тех парк” и за музиката. Но Вие, по начина, по който водите и поставяте на гласуване тези два законопроекта,