Гласуване №2
Процедура Ц.Цачева за нова точка в дневния ред
1. Контекст от стенограмата
ЧЕТИРИСТОТИН ДВАДЕСЕТ И СЕДМО ЗАСЕДАНИЕ
София, четвъртък, 10 януари 2013 г.
Открито в 9,02 ч.
Председателствали: председателят Цецка Цачева и заместник-председателите Менда Стоянова и Павел Шопов
Секретари: Митхат Метин и Любомир Иванов
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА (звъни): Налице е кворум. Откривам пленарното заседание.
ДЕСИСЛАВ ЧУКОЛОВ (Атака, от място): Процедура!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Уважаеми народни представители, на основание чл. 43, ал. 5 от нашия правилник, който предвижда, че в изключителни случаи председателят може да предложи промяна в дневния ред в началото на пленарното заседание, във връзка с неподписания договор със Здравната каса и необходимостта от спешни промени в Закона за здравното осигуряване предлагам като т. 1 в дневния ни ред за днес да влезе Законопроект за допълнение на Закона за здравното осигуряване за второ гласуване.
Моля, гласувайте.
Гласували 131 народни представители: за 100, против 24, въздържали се 7.
Предложението е прието.
Преди да пристъпим към дневния ред, имате думата за процедура, след което – изявление на Мартин Димитров от името на парламентарна група.
ДЕСИСЛАВ ЧУКОЛОВ (Атака): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Днес, 10 януари, се навършва годишнина от най-тежките американо-английски бомбардировки над гр. София. Както знаете, тези бомбардировки са били провеждани от 1941 до 1944 г. Пак Ви казвам, на 10 януари е тяхната кулминация.
Загинали и ранени са над 4200 български граждани. Четири хиляди и двеста! По време на комунизма тези жертви не бяха почитани, просто защото не беше удобно на тогавашните управляващи да правят това. След 10 ноември, след така наречената „демокрация”, която дойде, те отново не са почитани.
За съжаление, пред американското посолство има построен паметник на пилотите, които са минавали да пускат бомбите си над родината ни. Паметник мемориал на тези жертви няма