Гласуване №6
Изказване от името на ПГ-процедура П.Шопов за пряко предаване по БНТ и БНР
1. Контекст от стенограмата
На 3 януари 2013 г. от Националния статистически институт е постъпила информация, съдържаща резултати от статистически изследвания относно: Общ индекс на цени на производител в промишлеността и индекси на цени на производител на вътрешния пазар за месец ноември 2012 г.; Бизнес климата в промишлеността, строителството, търговията и услугите през декември 2012 г.; Ключови показатели за развитието на икономиката в Република България към 28 декември 2012 г.
Материалите са на разположение на народните представители в Библиотеката на Народното събрание.
Преди да пристъпим към дневния ред за седмицата, с оглед новия политически сезон и началото на новата сесия, като утвърдена парламентарна традиция, следват декларациите и изявленията от името на парламентарните групи, като спазваме поредността, с оглед големината и числеността на парламентарните групи.
Господин Шопов – процедура.
ПАВЕЛ ШОПОВ (Атака): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги народни представители! Традиция е тези изявления, тези декларации от лидерите на парламентарните групи, да бъдат предавани по Българската национална телевизия и Българското национално радио. Добре е българските граждани в началото на политическия сезон, в случая – на новата парламентарна година, да чуят тези изявления, затова правя процедурно предложение да бъде включена Българската национална телевизия и Българското национално радио за предаване на тези изявления.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Поставям на гласуване направеното процедурно предложение.
Гласували 162 народни представители: за 122, против 12, въздържали се 28.
Предложението е прието.
От името на Парламентарната група на ГЕРБ думата има господин Красимир Велчев – председател на парламентарната група.
Моля камерите на телевизията и микрофоните на Националното радио да бъдат включени.
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ): Уважаема госпожо председател, уважаеми народни представители, уважаеми колеги от опозицията! Независимо че съм представител на мнозинството и то на силно мнозинство, което следва приоритети и вече има постигнати резултати, днес ще Ви помоля за нещо, може би съвсем неочаквано за много от Вас.
Молбата ми е прагматична не за мен, не за Парламентарната група на ГЕРБ, нито за правителството на Бойко Борисов, тъй като ние не се нуждаем от патерици. Напротив, като силна и балансирана партия с вече ценен управленски опит, днес Парламентарната група на ГЕРБ Ви призовава към прагматизъм в името на българските граждани, да разбием заедно модела, който хората ненавиждат