Гласуване №12
ЗИД на Изборния кодекс - второ четене-параграф 8 ( става параграф 4) - предложение от Хр.Бисеров,М.Метин и Ч.Казак по т.2
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МЕНДА СТОЯНОВА: Има ли други народни представители за изказване? Няма други желаещи.
В такъв случай преминаваме към гласуване на § 8 по вносител.
Първо, подлагам на гласуване предложението на народния представител Мая Манолова, което комисията не подкрепя.
Моля, гласувайте.
Гласували 120 народни представители: за 40, против 73, въздържали се 7.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване предложението на народните представители Христо Бисеров, Митхат Метин и Четин Казак в неподкрепената от комисията част, а именно по т. 2.
Моля, гласувайте.
Гласували 126 народни представители: за 44, против 73, въздържали се 9.
Предложението не е прието.
Имате думата.
ЛЮТВИ МЕСТАН (ДПС): Благодаря, госпожо председател.
Уважаеми колеги, правя процедура за прегласуване на предложението на колегите Бисеров, Метин и Казак, защото с вота си „против” Вие не гласувате против предложението на колегите от ДПС. Вие с този вот отхвърляте препоръката на ОССЕ – много ясна препоръка за осигуряването, повтарям, на прозрачност на всички нива на изборните комисии и на целия изборен период. Единственото предложение, което гарантира тази препоръка, е предложението на колегите.
Гласувате против препоръка на ОССЕ. Ето с това съзнание би трябвало да преосмислите вота си. В противен случай ще чуете наши коментари, направени точно пред европейските институции, че след като си осигурихте възможност за собствено еднопартийно сателитно ръководство на всички комисии, им осигурявате условия на тъмно да правят каквото си искат по време на изборния процес. Ето то