Гласуване №11
ЗИД на Изборния кодекс - второ четене-параграф 8 ( става параграф 4) - предложение от М.Манолова
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МЕНДА СТОЯНОВА: Има ли други народни представители за изказване? Няма други желаещи.
В такъв случай преминаваме към гласуване на § 8 по вносител.
Първо, подлагам на гласуване предложението на народния представител Мая Манолова, което комисията не подкрепя.
Моля, гласувайте.
Гласували 120 народни представители: за 40, против 73, въздържали се 7.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване предложението на народните представители Христо Бисеров, Митхат Метин и Четин Казак в неподкрепената от комисията част, а именно по т. 2.
Моля, гласувайте.
Гласували 126 народни представители: за 44, против 73, въздържали се 9.
Предложението не е прието.
Имате думата.
ЛЮТВИ МЕСТАН (ДПС): Благодаря, госпожо председател.
Уважаеми колеги, правя процедура за прегласуване на предложението на колегите Бисеров, Метин и Казак, защото с вота си „против” Вие не гласувате против предложението на колегите от ДПС. Вие с този вот отхвърляте препоръката на ОССЕ – много ясна препоръка за осигуряването, повтарям, на прозрачност на всички нива на изборните комисии и на целия изборен период. Единственото предложение, което гарантира тази препоръка, е предложението на колегите.
Гласувате против препоръка на ОССЕ. Ето с това съзнание би трябвало да преосмислите вота си. В противен