Гласуване №29
ЗИД на Изборния кодекс - второ четене-параграф 5 - предложение от М.Михайлов
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МЕНДА СТОЯНОВА: Подлагам на гласуване направеното процедурно предложение от народния представител Павел Шопов заседанието да се предава по Българското национално радио и Българската национална телевизия.
Гласували 100 народни представители: за 30, против 43, въздържали се 27.
Предложението не е прието.
Процедура – господин Казак.
ЧЕТИН КАЗАК (ДПС): Благодаря.
Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги!
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ от място): Много сте близки с „Атака”! (Възгласи: „Вечна дружба!” и ръкопляскания от ГЕРБ.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ МЕНДА СТОЯНОВА: Моля, колеги, за ред в залата. Моля, колеги, запазете тишина.
Господин Казак, имате думата за процедура.
ЧЕТИН КАЗАК: Така се скандира на стадиона или в зала „Армеец”, не тук! Благодаря. (Реплики от ГЕРБ.)
Уважаеми колеги, Вие две години бяхте дружки с „Атака”, така че от историята си никой не може да избяга. (Реплики от ГЕРБ.)
Уважаеми колеги, предлагам прегласуване, защото искам... (Реплики от ГЕРБ.) Не знам защо се страхувате, от какво се криете?! (Реплики от ГЕРБ.) А, Вие мислите, че досаждате на българските граждани, когато дебатираме такъв важен закон, така ли?!
Уважаеми колеги, аз мисля, че този дебат наистина трябва да се излъчи, за да