Гласуване №11
ЗИД на Бюджета на НЗОК за 2012г. - първо четене
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Благодаря Ви, господин Шарков.
Дискусията е открита.
Желаещи народни представители да участват в нея? Няма.
Преминаваме към гласуване – поставям на първо гласуване Законопроект за изменение и допълнение на Закона… (Народният представител Мая Манолова иска думата за изказване.)
Моля? (Реплики от КБ.)
В режим на гласуване сме! Съжалявам, но питах. Огледах цялата зала, госпожо Манолова. (Шум и реплики от КБ.)
Поставям на първо гласуване Законопроект за изменение и допълнение на Закона за бюджета на Националната здравноосигурителна каса за 2012 г.
Режим на гласуване!
Гласували 69 народни представители: за 17, против 25, въздържали се 27.
Предложението не е прието.
Прегласуване – госпожо Манолова.
МАЯ МАНОЛОВА (КБ): Уважаеми колеги, уважаема госпожо председател! Гласуването на ГЕРБ по този законопроект е поредното доказателство за тяхното лицемерно поведение.
От една страна беше обявено, че здравеопазването е приоритет на това управление, че всички средства, които се събират от здравни вноски ще бъдат използвани за здравни услуги на българските граждани, но за пореден път се вижда, че това не е така. Това са 50 млн. лв., които са събрани от здравни вноски от българските граждани и по един незаконен начин, в противоречие с Конституцията, финансовият министър Дянков си позволява да ги присвои, да ги хвърли в бездънната яма на неговия бюджет, с подкрепата на това мнозинство.
С това гласуване против този законопроект Вие гласувате против това парите на хората за здраве да използват за здраве. Вие гласувате за това да се краде от хората това, което