Гласуване №105
Закон за бюджета на Националната здравноосигурителна каса за 2013г.- второ четене- параграф 15 и параграф 16
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МЕНДА СТОЯНОВА: Моля, гласувайте процедурното предложение за удължаване на работното време.
Гласували 98 народни представители: за 91, против 5, въздържали се 2.
Предложението е прието.
Процедура.
ДИМЧО МИХАЛЕВСКИ (КБ): Уважаема госпожо председател, не ме чухте, когато поисках обратно предложение – тъй като очевидно тези закони са изключително важни, аз предлагам да работим, докато приемем Закона за държавния бюджет на Република България за 2013 г. – без прекъсване. Благодаря. (Реплика от ГЕРБ: „Браво!”и единични ръкопляскания.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ МЕНДА СТОЯНОВА: Подлагам на гласуване направеното процедурно предложение за удължаване на работното време до приемането на Законопроекта за държавния бюджет.
Гласували 80 народни представители: за 56, против 7, въздържали се 17.
Предложението не е прието.
Ще работим до 12,00 часа.
Прегласуване.
Господин Курумбашев, Вие искате прегласуване.
ПЕТЪР КУРУМБАШЕВ (КБ): Благодаря Ви, госпожо председател.
Уважаема госпожо председател, уважаеми дами и господа народни представители! Преди да мотивирам това предложение, искам да Ви кажа за един разговор, който имах с уважаемата госпожа Стоянова – председател на Бюджетната комисия. Беше съвсем нормално днес да работим до 20,00 ч., какъвто беше първоначалният замисъл, утре отново да започнем от 9,00 ч. и да работим до приемането на бюджета.
Това желание да се работи до 12,00 ч. е очевидно за да се продължи заседанието в стил с опозицията „говори си, не ми пречиш” и да не съществува дебат.
За да се работи нормално, защото все пак става дума за 11 часа работа, е нормално да се работи до 20,00 ч., утре да се започне от 9,00 ч. и да се продължи, докато се свърши бюджетът.
Но тези предложения за 12,00,