Гласуване №3
Програма за работа на НС за 28-30 ноември 2012г.-предложение от В.Шарков и група н.п.-Наказателния кодекс
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ МЕНДА СТОЯНОВА: Благодаря, господин Шарков.
Подлагам на гласуване предложението на д-р Ваньо Шарков за включване в програмата на Народното събрание Законопроект за изменение и допълнение на Наказателния кодекс, № 254-01-47 от 3 май 2012 г.
Гласували 121 народни представители: за 72, против 3, въздържали се 46. (Ръкопляскания от КБ и СК.)
Прегласуване – госпожа Фидосова.
(Викове от КБ: „У-у-у!”, шум и реплики от СК.)
ИСКРА ФИДОСОВА (ГЕРБ): Уважаема госпожо председател! Уважаеми колеги, дръжте се прилично! Знакът и призивът „У-у-у” не е достоен за който и да е парламентарист!
Колеги, разбрахме се, че на следващо заседание ще бъде разгледана промяната в Наказателния кодекс, която се предлага. Не е сериозно такъв сериозен законопроект, промяната, която предлагат колегите в Наказателния кодекс, да се гледа в пленарната зала. Аз не съм „против”, но след като не е минало на сериозен дебат и обсъждане, Наказателният кодекс не е от три члена, които да се променят хей така – на ангро и на крак, няма как да бъде прието така в залата. Ако целта на господин Шарков е да бъде отхвърлен в залата, моля, ще го подкрепя.
Госпожо председател, моля да подложите на прегласуване тази точка. Моля колегите да не подкрепят влизането й в програмата за тази седмица. Следващата седмица след гледането на бюджета ще имате възможност да си прочетете доклада и да обсъдим тази точка в пленарната зала. Благодаря.
ПРЕДСЕДАТЕЛ МЕНДА СТОЯНОВА: Благодаря, госпожо Фидосова.
Режим на гласуване – прегласуваме.
Гласували 126 на