Гласуване №40
Решение относно реставрацията на паметника на руския император Александър ІІ-Цар Освободител, намиращ се на пл.Народно събрание в гр.София-процедура за отлагане - Янаки Стоилов
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Направено е формално предложение за отлагане на разискванията и гласуването по този Проект за решение.
Подлагам на гласуване направеното предложение.
Гласували 84 народни представители: за 20, против 17, въздържали се 47.
Предложението не е прието.
Заповядайте за прегласуване, господин Шопов.
ПАВЕЛ ШОПОВ (Атака): Вижте какво, уважаеми колеги от ГЕРБ – Вие сами си натрисате да гледаме един скудоумен проект. Мисля, че госпожа председателката много добре ви обясни, че не е в нейните лични компетенции да го направи. Сами разбирате, че по аргумент за противното, както казваме ние, юристите, ако я бяхте слушали, можехте да го сторите Вие. Защото този дебат е позорен и смешен, и е тест за психическо и политическо здраве.
Щом толкова искате да гледате този проект, вие влизате в този капан. Има законопроекти и проекторешения, които месеци и години отлежават, не им се дава ход. Ние от „Атака” имаме многобройни такива примери от миналото и това Народно събрание.
Тук, в тази зала, не се е водил такъв небивал дебат. Той е буквално смешен. Хубаво е, че го няма и паметника на Цар Освободител отсреща, намирайки се в ремонт, за да не ни слуша