Гласуване №10
ЗИД на Закона за Министерството на вътрешните работи - второ четене-процедура за допускане в зала
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК ЛЪЧЕЗАР ИВАНОВ: Комисията подкрепя текста на вносителя за § 2.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване текста на вносителя за § 2, подкрепен от комисията.
Гласували 164 народни представители: за 164, против и въздържали се няма.
Параграф 2 е приет, с което Законът за допълнение на Закона за лекарствените продукти в хуманната медицина е приет и на второ четене.
Преминаваме към:
ВТОРО ЧЕТЕНЕ НА ЗАКОНОПРОЕКТА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ.
Приет е на първо четене на 15 октомври 2009 г.
С доклада на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред ще ни запознае господин Ципов.
Заповядайте.
ДОКЛАДЧИК КРАСИМИР ЦИПОВ: Благодаря Ви, госпожо председател.
На основание чл. 39, ал. 2 правя процедурно предложение за допускане в пленарната зала на Иван Шаренко – директор на дирекция в Министерството на вътрешните работи, и Кристина Лазарова – старши юрисконсулт.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Моля, гласувайте направеното процедурно предложение.
Гласували 120 народни представители: за 120, против и въздържали се няма.
Предложението е прието единодушно.
Моля квесторите да поканят гостите в залата.
ДОКЛАДЧИК КРАСИМИР ЦИПОВ: „Закон за изменение и допълнение на Закона за Министерството на вътрешните работи”.
По наименованието на закона има направено предложение от народния представител Тодор Великов да бъде създаден нов § 1 със следното съдържание:
„§ 1. Заглавието на Закона за Министерството на вътрешните работи се изменя на „Закон за дейността на Министерството на вътрешните работи”.”
Комисията не подкрепя предложението.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Заповядайте, господин Тагарински.
МАРИО ТАГАРИНСКИ (РЗС): Уважаема госпожо председател, уважаеми господин министър, уважаеми колеги! Този въпрос относно наименованието, специално на този закон, лично аз съм го поставял многократно пред няколко министри на вътрешните работи, включително и по времето на правителството на ОДС, тъй като по силата на българската Конституция няма такъв