Гласуване №9
Решение за възлагане на Сметната палата на одит на "Център за градска мобилност" ЕООД-гр.София-редакционни поправки-Миков
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Първо, подлагам на гласуване предложенията на господин Миков за корекция в предложения текст за решение, а именно в т. 2 срокът на извършване на одита да е не „от 1 май 2012 г. до 1 юни 2012 г.”, а „от 15 септември 2012 г. до 15 октомври 2012 г.”.
В т. 3 срокът за представяне на доклада от Сметната палата да бъде не „30 юни 2012 г.”, а „15 ноември 2012 г.”
Режим на гласуване.
Гласували 100 народни представители за 32, против 33, въздържали се 35.
Предложенията не са приети. (Реплики от Коалиция за България.)
Подлагам на гласуване предложения проект за решение от господин Миков и група народни представители, както беше докладван.
Гласували 106 народни представители: за 28, против 42, въздържали се 36.
Проектът за решение не е приет.
Прегласуване – господин Курумбашев, заповядайте.
ПЕТЪР КУРУМБАШЕВ (КБ): Благодаря Ви, господин председател.
Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа народни представители! Искам да Ви кажа какво прави впечатление. Досега това Народно събрание не е гласувало нито един път Сметната палата да провери каквато и да е фирма – държавна или общинска, каквото и да е министерство, което се управлява от ГЕРБ.
МИХАИЛ МИКОВ (КБ, от място): Или община!
ПЕТЪР КУРУМБАШЕВ: Имаме усещането, че тази Сметна палата се използва само и единствено за политически цели: да проверява или министерства, управлявани от предишни правителства, или общини, които се управляват от партии, различни от ГЕРБ. Разберете, във Ваш интерес е да се направят проверки в общини, които се управляват от ГЕРБ. Във Ваш интерес е да се проверяват и министерства, които се управляват от ГЕРБ. Иначе се остава с впечатлението, че ползвате Сметната палата с една-единствена цел. Както се казва, пуснете една проверка за адет, поне да изглежда, че имате желание да проверявате себе си. Иначе оставате у хората впечатление, че има правила и закони, които са за баламите, а Вие сте хората, коит