Гласуване №4
Доклад за дейността на Омбудсмана на Република България през 2011г. - процедура за допускане в зала
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК СНЕЖАНА ДУКОВА: Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, моля да подложите на гласуване достъп в залата на господин Константин Пенчев – Омбудсман на Република България, госпожа Росица Тоткова – главен секретар на омбудсмана, и госпожа Роза Георгиева – началник на кабинета.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Поставям на гласуване направеното процедурно предложение за допускане в залата.
Гласували 91 народни представители: за 90, против няма, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Заповядайте, госпожо Дукова.
ДОКЛАДЧИК СНЕЖАНА ДУКОВА:
„ДОКЛАД
за дейността на Омбудсмана на Република България през 2011 г., № 261-00-1, внесен от Омбудсмана на Република България на 29 март 2012 г.
На проведеното на 5 април 2012 г. заседание Комисията по правата на човека, вероизповеданията, жалбите и петициите на гражданите разгледа и обсъди Доклада за дейността на Омбудсмана на Република България през 2011 г., внесен в Народното събрание на основание чл. 22, ал. 1 от Закона за Омбудсмана.
На заседанието присъстваха господин Константин Пенчев – Омбудсман на Република България, госпожа Росица Тоткова – главен секретар на омбудсмана и госпожа Роза Георгиева – началник на кабинета на омбудсмана.
Докладът бе представен от господин Константин Пенчев.
Той отбеляза, че през 2011 г. са подадени рекорден брой сигнали за целия период на съществуване на институцията – 5530, което е с 50%