Гласуване №3
Програма за работата на НС за 18-20 юли 2012г.-предложение от Г.Терзийски за нова точка в дневния ред
1. Контекст от стенограмата
8. Първо четене на законопроекти за изменение и допълнение на Закона за администрацията. Вносители – Мартин Димитров и група народни представители, 24.02.2012 г.; Министерският съвет, 15.06.2012 г.
9. Проекти за решения за отпускане на пенсия за особени заслуги към държавата и нацията, № 202-03-13 и № 202-03-14. Вносител – Министерският съвет, 5.04.2012 г. и 19.04.2012 г.
10. Законопроект за ратифициране на Споразумението за изменение във връзка с Финансовия договор между Република България и Европейската инвестиционна банка за финансиране на проект „България – регионално и общинско водоснабдяване”. Вносител – Министерският съвет, 15.06.2012 г.
11. Законопроект за ратифициране изменението на Учредителния договор на Международния валутен фонд за реформата на борда на изпълнителните директори. Вносител – Министерският съвет, 6.07.2012 г.
12. Парламентарен контрол.”
На Председателския съвет с колегите се договорихме парламентарният контрол в петък да бъде от 11,00 до 16,00 часа. Така ще Ви бъде предложена за гласуване програмата. Към момента има натрупани над 11 часа – питания и въпроси към министри. Досега 11 министри, включително и министър-председателят господин Борисов, са потвърдили готовността си да отговарят в петък.
Подлагам на гласуване така предложената Ви програма.
Гласували 128 народни представители: за 116, против няма, въздържали се 12.
Програмата е приета.
Постъпили са две искания на основание чл. 43, ал. 3 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание.
Първото е от народния представител Георги Терзийски – иска се да бъде включено Проекторешение за възлагане на Сметната палата на одит на Общинско предприятие „Екоравновесие”, № 254 02-67.
Господин Терзийски го няма в залата, за да представи искането си.
Подлагам на гласуване направеното предложение от господин Терзийски.
Гласували 128 народни представители: за 45, против 54, въздържали се 29.
Предложението не е прието.
Следващото, на същото основание, е от народния представител Михаил Миков – в програмата на Народното събрание за тази седмица да бъде включено Проекторешение за възлагане на Сметната палата на одит на „Център за градска мобилност” ЕООД – град София.
Господин Миков, заповядайте да представите предложението си.
МИХАИЛ МИКОВ (КБ): Благодаря Ви, уважаеми господин председател.
Уважаеми народни представители, знаете, че от есента двойно ще се увеличат таксите за паркиране в Синята зона, без да има доказана необходимост от това поредно увеличение, натоварване на софиянци и гостите на София.
Къде отиват тези пари? Очевидно голямата мистерия, наречена „Център за градска мобилност” е като една черна дупка, тя поглъща парите на гражданите. Нито Столичната община, нито народното представителство проявяват някакъв интерес какво се случва с парите, които се събират от Синята зона от бившите „Парк