Гласуване №7
Програма за работата на НС за 11-13 юли 2012г.-предложение Огнян Стоичков- Закон за ДДС
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Поставям на гласуване предложението за включване в дневния ред на ЗИД на Закона за данък върху добавената стойност.
Гласували 127 народни представители: за 35, против 46, въздържали се 46.
Предложението не е прието.
Следващото предложение е на господин Петър Димитров. Предлага да бъде включено Проекторешение за попълване състава на Комисията по правата на човека, вероизповеданията, жалбите и петициите на гражданите.
Да поясня на народните представители – става дума за попълване състава на тази комисия с оглед настъпилите персонални промени в състава на Парламентарната група на Коалиция за България.
Има още едно предложение – от господин Ангел Найденов, който също предлага промени – този път в състава на Комисията по образованието, науката и въпросите на децата, младежта и спорта. Става дума за същия народен представител. Коментирахме на Председателския съвет, преди да сме го гласували – ако двете предложения получат подкрепа, предлагаме те да бъдат като точка първа в програмата ни за днес, колеги.
Подлагам на гласуване предложението за включване като точка първа в дневния ред за днес Проекторешения за попълване състава на Комисията по правата на човека, вероизповеданията, жалбите и петициите на гражданите и Комисията по образованието, науката и въпросите на децата, младежта и спорта.
Гласували 126 народни представители: за 122, против няма, въздържали се 4.
Предложението двете проекторешения да бъдат включени като точка първа е прието.
Следващото предложение е на господин Михаил Миков. Предлага в дневния ред да бъде включено Проекторешение за възлагане на Сметната палата на одит на „Центъра за градска мобилност” ЕООД – София.
Господин Миков, слушаме Ви.
МИХАИЛ МИКОВ (КБ): Благодаря Ви, уважаема госпожо председател.
Трети месец вече предлагаме да бъде прието решение, с което да се възложи одит от страна на Сметната палата на десетките милиони, които софиянците и гостите на София са платили на „Центъра за градска мобилност”, преди това на „Паркинги и гаражи”. Метаморфозите на тези общински дружества очевидно целят да прикрият тежки нарушения, които са извършени по отношение използването на средствата, събирани от такси от столичани и гости на столицата. От есента таксите ще се увеличат двойно – от 1 лев Синята зона става 2 лева!
Именно поради тази причина ние настояваме за приемане на решение от Народното събрание за проверка от страна на Сметната палата на събирането и изразходването на средствата от „Центъра за градска мобилност” ЕООД. Това е още повече необходимо, за да се види дали обосновано са увели