Гласуване №4
Програма за работата на НС за 4 -6 юли 21012г. - предложение от Г.Терзийски за нова точка в дневния ред - прегласуване
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Благодаря Ви, господин Терзийски, призовавате ни да подкрепим Вашето предложение и да включим тази точка в програмата.
Поставям на гласуване предложението на господин Терзийски.
Гласували 144 народни представители: за 53, против 56, въздържали се 35.
Предложението не е прието.
Прегласуване – господин Терзийски.
ГЕОРГИ ТЕРЗИЙСКИ (независим): Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Уважаема госпожо председател, вземам процедурата по прегласуване.
Уважаеми колеги, призовавам Ви наистина да гласувате „за”, защото с начина, по който се държите в пленарната зала, ставате съучастници в това нещо. Ставате съучастници!
Обществото счита, че Вие държите този проблем съвсем умишлено. Сега просто не искате да разкриете каква е истината. Погледнете структурата: директор, заместник-директор, ръководител звено – трима души, двама ловци, главен счетоводител, касиер, домакин, технически секретар, завеждащ личен състав, PR и един ветеринарен лекар.
Давате ли си сметка за какво става въпрос? Хората се страхуват да се разхождат по улиците. Доколкото разбирам, имате някакво решение за извинение със закона. Това няма да доведе до ефективни мерки. Няма да доведе, защото има схема за източване на парите на „Екоравновесие”. Ако Вие не предприемете някакво действие в тон на това, което обещахте – за открито и прозрачно управление, не виждам кой в България би могъл да Ви повярва оттук нататък.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Прегласуваме.
Гласували 140 народни представители: за 53, против 60, въздържали се 27.
Предложението не е прието.
Следващото предложение е по реда на чл. 43, ал. 3 от правилника и е на господин Михаил Миков – заместник-председател на Парламентарната група на Коалиция за България, който предлага в седмичната програма като точка да бъде включено Проекторешение за възлагане на Сметната палата на одит на Центъра за градска мобилност – ЕООД, София.
Слушаме Ви, господин Миков.
МИХАИЛ МИКОВ (КБ): Благодаря Ви, уважаема госпожо председател.
Уважаеми народни представители! За пореден път предлагам на Вашето внимание да възложим одит на Сметната палата на Центъра за градска мобилност – правоприемникът на „Паркинги и гаражи” – структурата на Столична община, около която тъне една голяма мистерия. Тя е свързана не само с трагичната съдба на нейните ръководители, които си отиват от този свят не по естествени причини, но и поради огромните средства, които минават през това дружество. Средствата очевидно се о