Гласуване №8
Програма за работата на НС за 20 - 22 юни 2012 г. - предложение от Д.Гаджева за нова точка в дневния ред
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Поставям на прегласуване предложението за включване на проекторешението в дневния ред.
Гласували 129 народни представители: за 58, против 26, въздържали се 45.
Предложението не е прието.
Следващото предложение е от народния представител Деница Гаджева – за включване в програмата на Законопроект за изменение и допълнение на Закона за защита на животните.
Заповядайте, госпожо Гаджева.
ДЕНИЦА ГАДЖЕВА (Атака): Благодаря Ви, госпожо председател.
Колеги, от гласуването преди малко разбирам, че желаете да укриете своя министър Мирослав Найденов, оглавявал Общинското предприятие „Екоравновесие” години наред – явно е извършвал там редица нередности. Защо, когато въпросът сега е толкова наболял, има две жертви – разкъсани хора...
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Извън темата сте, госпожо Гаджева. Представете Вашия проект. В противен случай ще Ви отнема думата.
ДЕНИЦА ГАДЖЕВА: Предложението ми е да бъде включена точка в седмичната програма, която е поправки в Закона за защита на животните. Те ще решат проблема с кучетата веднъж завинаги. (Шум и смях от ГЕРБ.)
Не е смешно, защото хора умират в София – европейски град, европейска столица. Да се смее народен представител, когато двама души са изядени от кучета, е позорно. (Реплика от ГЕРБ.)
Предложението ми е да бъдат вкарани в седмичната програма предложенията на „Атака” за измененията в Закона за защита на животните. Благодаря.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Благодаря Ви, госпожо Гаджева.
Моля да гласуваме.
Гласували 116 народни представители: за 45, против 19, въздържали се 52.
Предложението не е прието.
Господин Шопов – прегласуване.
ПАВЕЛ ШОПОВ (Атака): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Само 19 колеги са „против” нашето предложение – да влезе в залата и да бъде разгледан един много кратък законопроект.
Обръщам се към тези, които гласуват „въздържал се”, да преосмислят своята позиция и да знаят, че от техните гласове зависи решаването на един десетилетен проблем, който през последните 3 4 години се задълбочи изключително много. Има законопроект, годен да влезе в залата. Той е кратък, с 3-4 текста, минал е през комисии, където е получил одобрение.
Колеги, които гласувате „въздържал се”, ако го разгледате, ще видите, че той наистина е панацея и решава проблема генерално. Оттук нататък няма да има нахапани, няма да има умрели от тази напаст хора, защото това наистина е напаст.
Вярно е, че предложението на БСП в някаква степен е решаване на въпроса, но то е някак заобиколн