Гласуване №40
ЗИД на Закона за държавния служител - второ четене - параграф 19 (става параграф 26)
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Изказвания? Няма.
Подлагам на гласуване предложението на вносителя за § 19, който става § 26 и се подкрепя от комисията.
Гласували 80 народни представители: за 76, против 1, въздържали се 3.
Текстът е приет.
ДОКЛАДЧИК ИСКРА ФИДОСОВА: По § 20 има предложение на народния представител Светослав Тончев и група народни представители.
Комисията подкрепя предложението.
Комисията не подкрепя текста на вносителя и предлага § 20 да бъде отхвърлен.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Изказвания?
Господин Казак, заповядайте.
ЧЕТИН КАЗАК (ДПС): Благодаря.
Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Първоначално имах намерение да поставя въпроса защо Икономическият и социален съвет избягва общия замисъл на закона да се уеднакви режимът за всички държавни органи, за всички независими държавни органи и институции по отношение статута на служителите в техните администрации. Тук ми беше споменато, че Икономическият и социален съвет е създаден въз основа на една специална директива като структура на гражданското общество и там не може да има държавни служители. Аз съм склонен да приема този довод, ако някой може да ме увери, че и в Европейския икономически и социален съвет служителите нямат статут на европейски служители, тоест не са подчинени на единния статут на европейските служители. Но ако служителите в Европейския икономически и социален съвет имат статут на европейски служител