Гласуване №39
ЗИД на Закона за държавния служител - второ четене - параграф 18 (става параграф 25)
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Други изказвания има ли? Няма.
Първо подлагам на гласуване предложението на народния представител Четин Казак – в ал. 14 на предложения текст след израза „и се изплаща” и преди израза „четири пъти годишно” да се добави „до”.
Моля да гласуваме.
Гласували 82 народни представители: за 15, против 10, въздържали се 57.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване редакцията на комисията за § 18, който става § 25, както е по доклад.
Гласували 77 народни представители: за 68, против 4, въздържали се 5.
Текстът е приет.
ДОКЛАДЧИК ИСКРА ФИДОСОВА: Комисията подкрепя текста на вносителя за § 19, който става § 26.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Изказвания? Няма.
Подлагам на гласуване предложението на вносителя за § 19, който става § 26 и се подкрепя от комисията.
Гласували 80 народни представители: за 76, против 1, въздържали се 3.
Текстът е приет.
ДОКЛАДЧИК ИСКРА ФИДОСОВА: По § 20 има предложение на народния представител Светослав Тончев и група народни представители.
Комисията подкрепя предложението.
Комисията не подкрепя текста на вносителя и предлага § 20 да бъде отхвърлен.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Изказвания?
Господин Казак, заповядайте.
ЧЕТИН КАЗАК (ДПС): Благодаря.
Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Първоначално имах намерение да поставя въпроса защо Икономическият и социален съвет избягва общия замисъл на закона да се уеднакви режимът за всички държавни органи, за всички независими държавни органи и институции по отношение статута на служителите в техните администрации. Тук ми беше споменато, че Икономическият и социален съвет е създаден въз основа на една специална директива като структура на гражданското общество и там не може да има държавни служител