Гласуване №154
Закон за отнемане на незаконно придобито имущество - второ четене - Параграф 13 ( става параграф 15) - предл.комисията (тримесечен срок)
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване направеното предложение от господин Бисеров.
Гласували 145 народни представители: за 140, против 2, въздържали се 3.
Предложението е прието. (Единични ръкопляскания.)
Преминаваме към гласуване на § 13 по вносител, който придобива номерация на § 15 с уговорката, че от „Финални текстове” е възможно при подреждане за обнародване на закона да настъпят промени в номерацията, с оглед систематиката на това, което сме гласували.
Колеги, припомням, че става дума за влизането в сила на закона, считано от обнародването му в „Държавен вестник”. Вносителите са предложили 6-месечен срок. Имаме две предложения от народни представители за 9-месечен и 12-месечен срок, които са оттеглени, поради което няма как да бъдат гласувани. И предложението на комисията, че законът влиза в сила в 3-месечен срок от обнародването му в „Държавен вестник”.
Чисто процедурно съм длъжна да предложа първо предложението на комисията и ако то не бъде прието, ще остане в сила текста на вносителите.
Поставям на гласуване предложението на комисията със следното съдържание: „Законът влиза в сила в тримесечен срок от обнародването му в „Държавен вестник”.
Гласували 137 народни представители: за 10, против 31, въздържали се 96.
Предложението не е прието.
Сега подлагам на гласуване предложението на вносителя със следното съдържание:
„Законът влиза в сила в шестмесечен срок от обнародването му в „Държавен вестник”.”
Моля, гласувайте.
Гласували 134 народни представители: за 127, против 4, въздържали се 3.
Предложението е прието, а с това на второ четене Законът за отнемане на незаконно придобито имущество. (Ръкопляскания от министър-председателя, министрите, народните представители от ГЕРБ и независими народни представители.)
Заповядайте, господин премиер.
МИНИСТЪР-ПРЕДСЕДАТЕЛ БОЙКО БОРИСОВ: Уважаема госпожо председател, дами и господа народни представители! Първо, искам да благодаря на депутатите от ГЕРБ, че оставиха правителството на власт, защото ние си бяхме донесли оставката, ако не гласувахте закона.
Второ, да благодаря на всички, които го подкрепиха – и на РЗС, и на Синята коалиция, на независимите депутати.
Да благодаря и на опозицията. Вие видяхте, че по много от текстовете конструктивно бяха приети забележките от Вас. Това е и смисълът на парламента – да има дебати, да има различни мнения и в края на краищата да се приеме това, което е важно за народа, важно е и за нашите евроатлантически партньор