Гласуване №6
Процедура Кр.Велчев за удължаване на р.време
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Благодаря.
Уважаеми колеги, продължаваме с:
ПЪРВО ЧЕТЕНЕ НА ЗАКОНОПРОЕКТА ЗА ДОПЪЛНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ, № 254-01-8, внесен от народните представители Димитър Дъбов и Любен Корнезов на 25 януари 2012 г.
Водеща е Комисията по икономическата политика, енергетика и туризъм.
Заповядайте за процедура, господин Велчев.
КРАСИМИР ВЕЛЧЕВ (ГЕРБ): Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Сега приетият закон показа едно – от тази трибуна може да се говори по половин час и нищо да не се каже. Политиците от лявата страна сами бяха казали, че ако човек не може да каже нещо за 3 минути, и за 30 минути няма да го каже. Виждам, че има някакъв умисъл, може би греша, но сега ще си проличи как ще гласува лявата страна на залата.
Имам процедурно предложение: работата днес да продължи до приемането на т. 6. Благодаря Ви. (Шум и реплики.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Подлагам на гласуване така направеното процедурно предложение. (Шум и реплики.)
Гласували 99 народни представители: за 82, против 16, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Заповядайте за прегласуване.
МАЯ МАНОЛОВА (КБ): Уважаеми господин председател, аз зная за какво искам прегласуване, но не знам депутатът, който го предложи, дали знае какво точно поиска. (Смях, оживление в ГЕРБ.)
Той поиска Народното събрание да работи до приемането на Закона за гражданската конфискация. За справка на народните представители, които не са внимавали, по този закон сме на чл. 27, а текстовете са около 100. Това означава, че стахановският труд този път няма да приключи преди полунощ, а може би ще приключи до сутринта. (Шум и реплики.)
Това би било забавно, смешно или просто безотговорно, ако не ставаше дума за наистина важен закон, който касае голяма част от българските граждани. Такъв се приема за първи път и текстовете му трябва да бъдат огледани внимателно от народните представители, включително от мнозинството.
Господин Велчев, Вие не знам дали си давате сметка, но