Гласуване №51
Закон за отнемане на незаконно придобито имущество - второ четене - член 42 (става член 37) - предложение от Ч.Казак и Г.Терзийски и М.Манолова за отпадане на часто от ал.5
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Реплики? Няма.
Други народни представители желаят ли думата? Не.
Дискусията е закрита.
Минаваме в режим на гласуване.
Постъпило е предложение от народния представител Димитър Чукарски и група народни представители, което комисията не подкрепя.
Гласуваме предложението на господин Чукарски.
Гласували 91 народни представители: за 17, против 21, въздържали се 53.
Предложението не е прието.
Постъпило е редакционно предложение от господин Казак, подкрепено от господин Терзийски, в чл. 37, в редакцията на комисията, в ал. 5 да отпадне текстът: „или приема решение за връщане на преписката за събиране на допълнителни данни”.
Гласуваме предложението на господин Казак.
Самият господин Казак го няма в залата, за да подкрепи предложението си. ( Шум и реплики от КБ.)
Предложението е и на госпожа Манолова, но просто ми е записано само неговото име. Съжалявам.
Гласували 92 народни представители: за 11, против 50, въздържали се 31.
Предложението не е прието.
Прегласуване.
МАЯ МАНОЛОВА (КБ): Уважаеми колеги, предполагам, че заради вече обяснимата умора или досада, не вникнахте в същността на моето предложение.
Комисията прави проверка на въпросното лице в рамките на една година и шест месеца. Това е достатъчно дълъг срок, за да събере тя доказателства или че лицето има имущество с неизяснен източник, или за да приеме обратното.
Колко време искате да бъде проверявано въпросното лице? Колко време е нужно? (Шум, провиквания и реплики от ГЕРБ.)
Това, което чувам от Вашите реплики, е срамно за народни представители! Срамно е!
Става дума за това, че Вие създавате възможност едно лице да бъде вечно проверявано – проверявано до безкрай! И точно Вие в момента, който правите тези безумни реплики, не си давате сметка, че утре може да попаднете в такава проверка и под ударите на този закон! (Реплики от ГЕРБ.)
И аз наистина си мисля дали не трябва да