Гласуване №78
Закон за отнемане на незаконно придобито имущество - второ четене - Член 22 - предложение от Хр.Бисеров -процедура за отлагане гласуването
1. Контекст от стенограмата
ХРИСТО БИСЕРОВ: Точка 10 да придобие следната редакция:
„Чл. 209” се заменя с „чл. 209, ал. 1 и 2”. Отпада малката алинея;
Точка 13 – „ чл. 225в” се заменя с „чл. 225в, ал. 1-3”;
Точка 14 става – „чл. 227в, ал. 2”;
Точка 15 – „чл. 233” се заменя с „чл. 233, ал. 1 и 2”, „чл. 235” става „чл. 235, ал. 1-5”;
Точка 22 – „чл. 310” се заменя с „чл. 310, ал. 1”.
Госпожо председател, правя предложение за отлагане на гласуването за половин час, за да има време хората от комисията да видят, че предложението, което правя, е само в рамките на изказването. Нищо не пробутвам, ако мога да използвам този термин. Само в рамките на престъпленията с най-леки наказания, маловажни случаи и тези за взаимоотношенията между кредиторите. Това е минималното, което трябва да направим, според мен
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване предложението за отлагане по чл. 22, направено от господин Бисеров.
Гласували 78 народни представители: за 18, против 45, въздържали се 15.
Предложението не е прието.
Реплика на господин Божинов.
ГЕОРГИ БОЖИНОВ (КБ): Уважаеми господин Бисеров, репликирам Ви, защото разчитам на Вашата компетентност, за да изясним още един въпрос.
Вие поставихте проблема за междуфирмената задлъжнялост. Когато тази междуфирмена задлъжнялост е причинена от това, че общините и държавата не са изпълнили своите ангажименти да се разплатят с фирми, които безупречно са изпълнили своите ангажименти по договори, понякога това става съвършенно съзнателно, както например в ПУДООС, умишлено не се разплащат работи, които са извършени, тогава ще може ли да си търси правата този, който поради ангажименти, неизпълнен от държавата, влиза в началото на тази верига и си носи отговорност по този закон. Ето тук ако можете да ми кажете.
Виждам, че вече никой нищо не слуша. (Шум и реплики.) Ние с Вас си говорим. Това ако е заседание!
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Аз Ви слушам, господин Божин