Гласуване №2
Програма за работата на НС за 11 и 12 април 2012г. - предложение за нова точка в дневния ред- попълване състава на Комисия към НС
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Налице е кворум. (Звъни.) Откривам пленарното заседание.
Уважаеми колеги, преди да започна с основната програма, на основание чл. 43, ал. 5 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, предлагам като първа точка в дневния ред днес да бъде включено предложение от колегата Димитър Главчев за попълване на състава на Комисията по правата на човека, вероизповеданията, жалбите и петициите на гражданите.
Моля режим на гласуване.
Гласували 115 народни представители: за 113, против 1, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Господин Шопов, заповядайте за процедура.
ПАВЕЛ ШОПОВ (Атака): Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! След като има предложение за разглеждане за попълване на комисия съгласно член, съответно от г-н Главчев, би трябвало да се включат и предложенията, които сме направили и стоят в канцеларията на Народното събрание. Правилото е, когато се разглежда точка по определена тема, въпрос и проблем, влизат като точка и всички останали теми, въпроси, предложения, които са по същата тема.
Моето предложение е да се гледат и направените от „Атака” предложения за попълване на състава на четири парламентарни комисии.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Програмата за работата на Народното събрание е гласувана още вчера. Алинея 5 на чл. 43 дава възможност на председателя на Народното събрание да предложи промяна в дневния ред в началото на пленарното заседание. Такова беше направено и гласувано