Гласуване №2
Процедура - пряко предаване по БНТ и БНР
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Налице е кворум – откривам пленарното заседание. (Звъни.)
Дами и господа народни представители, както бе информиран Председателският съвет на Народното събрание, а и Вие – в пленарната зала във вчерашния ден, днес преди началото на нашата редовна законодателна дейност, в Народното събрание ще чуем обръщение на президента на Република България господин Росен Плевнелиев.
Съгласно уточнението на Председателския съвет предлагаме обръщението да се излъчва пряко по Българската национална телевизия и в ефира на Националното радио. Затова формално правя предложение за пряко излъчване на обръщението на президента на Република България господин Плевнелиев към Народното събрание.
Режим на гласуване.
Гласували 144 народни представители: за 144, против и въздържали се няма.
Предложението е прието единодушно.
Процедура – господин Тодор Великов.
ТОДОР ВЕЛИКОВ (независим): Уважаема госпожо председател, уважаеми господин президент, уважаеми колеги! Аз искам да се обърна към ръководството на Народното събрание и лично към господин президента и да го попитам – това е моята процедура и тази на колегите ми – ние днес трябва да напуснем пленарната зала ли? Независимите народни представители – ние втора ръка народни представители ли сме?
Тези, които Ви наричаха „сервитьори”, „келнери”, които Ви снимаха имотите, те по-достойни ли са, за да правите консултации с тях? С какво ние сме по-недостойни в българския парламент? Защитаваме ли ние Конституцията на Република България – чл. 67, който казва, че всички ние, които сме представени в това Народно събрание, сме избрани от българския народ, за да му служим.
Защо ние не бяхме поканени на тези консултации, господин президент? (Шум и реплики.