Гласуване №16
Решение за създаване на временна комисия за проучване, анализ и обсъждане на добри практики за законодателни решения във връзка с регулиране на дейности по проучване и добив на подземни богатства при опазване на околната среда
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ПАВЕЛ ШОПОВ: Има ли реплики към изказването на господин Димитров? Няма.
Други желаещи за изказване има ли?
(Към Валентин Николов – заместник-министър на Министерството на икономиката, енергетиката и туризма.)
Всъщност не може да се счита, че Вие сте вносител. Не сте министър, заместник-министър сте.
Не сте внесли проекторешението в Министерския съвет и не съществува основание за вземане на думата.
Господин Николов, такава е процедурата.
Има ли други желаещи за изказване? Няма.
В такъв случай пристъпваме към гласуване на Проекторешението за създаване на Временна комисия за проучване, анализ и обсъждане на добри практики и законодателни решения във връзка с регулирането на дейности по проучване и добив на подземни богатства при опазване на околната среда.
Решението Ви е раздадено, прочетено и няма да го чета.
Преди основното решение имаше две предложения за изменение. Първото, по хронологически ред, е на господин Червенкондев при представянето на проекторешението – в т. 1, в края на изречението, да се добави изразът „при опазване на околната среда”, който е бил изпуснат от вносителите. Мотивите бяха изложени от господин Червенкондев.
Подлагам на гласуване предложението на господин Червенкондев.
Гласували 97 народни представители: за 88, против 2, въздържали се 7.
Предложението е прието.
Второ по ред е предложението за промяна в заглавието, което е внесено от господин Венцислав Лаков, който предлага заглавието да бъде: „Временна комисия за възобновяване на проучванията за добив на шистов газ от „Шеврон”.”
Това е предложението на господин Лаков – комисията да се казва така и проекторешението да бъде с това заглавие.
Режим на гласуване.
Гласували 96 народни представители: за 7, против 72, въздържали се 17.
Предложението не е прието.
Искате отрицателен вот? (Народният представител Димитър Лазаров иска думата за отрицателен вот. Шум и реплики.) Това е недопустимо по нашия правилник.
Продължаваме с гласуване по отношение на решението във вида, в който е представено. Разбира се, с поправката според изменението, което преди малко гласувахме, предложено от господин Червенкондев в края на т. 1 – „при опазване на околната среда”. Колеги, обявявам режим на гласуване по отношен