Гласуване №11
Разискване по питането на н.п.Георги Пирински, Янаки Стоилов и Мая Манолова към министъра на външните работи Николай Младенов относно предложения по доклада на мисията на ОССЕ за наблюдение на "Избори 2011" - вносител Искра Фидосова и група народни представители
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Да, с едно и също съдържание, но това са две предложения към два отделни проекта за решение. Така че съм длъжна да подложа всяко едно от тези две предложения на гласуване. (Шум и реплики в КБ и ДПС.)
Предложението на госпожа Михайлова не е прието.
Сега подлагам на гласуване проекта за решение от Искра Фидосова и група народни представители.
Гласували 123 народни представители: за 92, против 18, въздържали се 13.
Предложението е прието.
Госпожо Манолова – процедура за прегласуване.
МАЯ МАНОЛОВА (КБ): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, уважаеми вицепремиер! Искам процедура за прегласуване, защото предложеният Проект за решение от ГЕРБ е един опит да се замажат нещата, един опит да се претупат, и едни, цитирам премиера – „шменти-капели” (Шум и реплики в ПГ на ГЕРБ). Не това е очакването на международните наблюдатели. Там искат да продължите реформата, а не да обсъдите някакви предложения.
Правната комисия, госпожо Фидосова, не е дискусионен клуб. Там се изготвят законодателни предложения. (Реплика от народния представител Искра Фидосова.) Това е един опит да не направите нищо. С присъщия си безцеремонен тон, който демонстрирате пред всички български граждани, които следят дебата, ще постъпите и в Правната комисия, както направихте и при приемането на Изборния кодекс (реплика от народния представител Искра