Гласуване №3
Ратификация на Конвенцията за правата на хората с увреждания - първо четене
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕКАТЕРИНА МИХАЙЛОВА: Благодаря, господин министър.
Има ли други народни представители, желаещи да вземат отношение? Не виждам.
Закривам дискусията.
Поставям на гласуване Законопроекта за ратифициране на Конвенцията за правата на хората с увреждания, № 202-02-1, внесен от Министерския съвет на 4 януари 2012 г.
Гласували 127 народни представители: за 127, против и въздържали се няма.
Предложението е прието. (Ръкопляскания.)
Благодаря на всички.
Госпожо Ангелова, заповядайте за процедура. Предполагам, че предстои процедура за преминаване към второ четене.
СВЕТЛАНА АНГЕЛОВА (ГЕРБ): Уважаема госпожо председател, на основание чл. 70, ал. 2 от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание предлагам Законопроектът за ратифициране на Конвенцията за правата на хората с увреждания да бъде подложен на второ гласуване.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕКАТЕРИНА МИХАЙЛОВА: Подлагам на гласуване направеното процедурно предложение.
Гласували 116 народни представители: за 116, против и въздържали се няма.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК СВЕТЛАНА АНГЕЛОВА:
„ЗАКОН
за ратифициране на Конвенцията за правата на хората
с увреждания
Член единствен. Ратифицира Конвенцията за правата на хората с увреждания, приета от Общото събрание на ООН на 13 декември 2006 г. в Ню Йорк, в сила от 3 май 2008 г.”
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЕК