Гласуване №17
Ратификация на Конвенцията за статута на лицата без гражданство, приета на 28 септември 1954г. в Ню Йорк, и на Конвенцията за намаляване на случаите на лица без гражданство, приета на 30 август 1961г. в Ню Йорк - процедура за второ четене
1. Контекст от стенограмата
ДОКЛАДЧИК ТОДОР ДИМИТРОВ: Уважаеми колеги, на основание чл. 70, ал. 2 от нашия правилник правя предложение законопроектът да бъде подложен на второ гласуване.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Подлагам на гласуване така направеното предложение.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Гласували 86 народни представители: за 86, против и въздържали се няма.
Предложението е прието.
ДОКЛАДЧИК ТОДОР ДИМИТРОВ:
„ЗАКОН
за ратифициране на Конвенцията за статута на лицата без гражданство, приета на 28 септември 1954 г. в Ню Йорк , и на Конвенцията за намаляване на случаите на лица без гражданство, приета на 30 август 1961 г. в Ню Йорк
Чл. 1. Ратифицира Конвенцията за статута на лицата без гражданство, приета на 28 септември 1954 г. в Ню Йорк, със следните резерви:
1. Резерва по чл. 7, § 2:
„Република България на основание чл. 38, § 1 от Конвенцията си запазва правото да не прилага разпоредбата на чл.7, § 2.”
2. Резерва по чл. 21:
„Република България заявява, че чл. 21 ще се прилага при условията и по реда, предвидени във вътрешното законодателство на Република България.”
3. Резерва по чл. 23:
„Република България заявява, че чл. 23 ще се прилага при условията и по реда, предвидени във вътрешното законодателство на Република България.”
4. Резерва по чл. 24, § 1, буква