Гласуване №4
Ново обсъждане на ЗИД на Кодекса на труда, приет от НС на 15.12.2011г.и върнат с Указ № 304 на Президента на Републиката по чл.101 от Конституцията на Република България
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Има ли други народни представители, които желаят да вземат отношение в дискусията? Няма.
Дискусията е закрита.
Поставям на гласуване Законопроекта за изменение и допълнение на Кодекса на труда – § 2 и § 3.
Гласували 172 народни представители: за 123, против 48, въздържал се 1.
Предложението е прието.
Отрицателен вот – Михаил Миков.
МИХАИЛ МИКОВ (КБ): Благодаря Ви, уважаема госпожо председател.
Господа министри, уважаеми дами и господа, гласувах „против”, защото пътят на този закон оттук-насетне е към Конституционния съд не само заради това, че нарушавате въпроса за представителността на работодателските организации. С това изменение Вие удряте работниците и въпросът, който не влезе в дискусията тук, дето ги направихте съотговорни, когато работят без трудов договор – такова чудо в света няма. Няма такова чудо! Тепърва дискусията ще продължи.
Това, че тук имате такава сериозна подкрепа от 10 „независими” народни представители, може само да Ви радва по какъв начин реализирате парламентарното мнозинство. Благодаря.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Втори отрицателен вот? Няма.
С това точката е изчерпана, а с нея и предвидената ни програма за днешния пленарен ден.
Съобщения за парламентарния