Гласуване №6
Ново обсъждане на бюджета на Държавното обществено осигуряване за 2012г., приет от НС на 8.12.2011г. и върнат за ново обсъждане с Указ № 253 от 12.12.2011г. на Президента на Републиката по чл.101 от Конституцията на Република България
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Втора реплика? Няма.
Ще ползвате ли правото на дуплика, господин Василев? Не.
Има ли други народни представители, които да желаят да участват в разискванията? Няма желаещи.
Дебатите са закрити.
Преминаваме в режим на гласуване.
Съгласно чл. 76, ал. 4, в случаите на постъпил Указ по реда на чл. 101 от Конституцията на Република България, с който приет от Народното събрание закон се връща за ново обсъждане, Народното събрание следва да приеме повторно закона с мнозинство повече от половината от всички народни представители.
Подлагам на гласуване Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2012 г.
Режим на гласуване!
Гласували 193 народни представители: за 121, против 63, въздържали се 9.
Предложението е прието. (Оживление, ръкопляскания от ГЕРБ и независими народни представители.)
Господин Курумбашев – прегласуване.
ПЕТЪР КУРУМБАШЕВ (КБ): Благодаря Ви, госпожо председател.
Уважаема госпожо председател,... (Силен шум и реплики.)
Ако може, нека да се чуваме... (Шум и реплики.)
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Моля народните представители да имат още малко търпение!
ПЕТЪР КУРУМБАШЕВ: Колеги, разбирам че ви е отегчително. По време на този дебат изтъркахте екраните на таблетите, но, уважаема госпожо председател, уважаеми колеги, искам да Ви помоля, тъй като съм много разочарован от представянето на колегите от мнозинството, да поискам прегласуване. Вие трябва убедително да покажете, че имате желание действително да отхвърлите това вето с мнозинство, а не то да виси на един глас!
И понеже сте глухонямо мнозинство, поне си изпълнете задължението да натискате копчета в днешния ден, така че с това основан