Гласуване №5
Програма за работата на НС за 7 - 9 декември 2011г. - предложение от П. Шопов за изслушване на министър - председателя на Р България - г.н.Б.Борисов
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Прегласуваме предложението за включване в дневния ред изслушване на министър-председателя Бойко Борисов.
Гласували 144 народни представители: за 50, против 13, въздържали се 81.
Предложението не е прието.
Подлагам на гласуване предложението от господин Павел Шопов, който от името на Парламентарната група на „Атака”, предлага изслушване на министър-председателя Бойко Борисов по отношение позицията на Република България за предстоящата среща на Европейския съвет на 9 декември 2011 г.
Гласували 141 народни представители: за 45, против 18, въздържали се 78.
Предложението не е прието.
Процедура – господин Шопов.
ПАВЕЛ ШОПОВ (Атака): Уважаема госпожо председател! Ясен е и смутът във вашите души. Това се вижда от 78-те души, които са „въздържали се”. Вие сами си давате сметка – вече опитни парламентаристи на две години и половина, че тук в Народното събрание стават някои нередни неща. Съвсем законни и основателни искания по съдбоносни за държавата въпроси се отклоняват с една-единствена цел. Като лош ученик Бойко Борисов не обича да ходи в училище и да бъде изпитван – това е причината. Тук учителите се опитват да го прикрият.
В българските Народни събрания – в изданието им след 10 ноември, имаше един подобен случай. Симеон Сакскобургготски системно се отклоняваше от това задължение да идва тук и да отговаря, само че при него случаят беше друг. Той просто не говореше добре български и под натиска, който му се оказваше от страна на опозицията, често говореше глупости.
С