Гласуване №168
Закон за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2012 г. - второ четене - Член 3 ,Член 4 и Член 5
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Изказвания? Няма.
Подлагам на гласуване предложението на вносителите за чл. 3, 4 и 5, които комисията подкрепя.
Гласували 91 народни представители: за 71, против 12, въздържали се 8.
Текстовете са приети.
ДОКЛАДЧИК ДИМИТЪР ГЛАВЧЕВ: По чл. 6 има предложение от народните представители Масларова, Богданова и Стойнев.
„В член 6, ал. 1 се правят следните изменения:
а) в т. 1 числото „172 милиона 581 хиляди и 200” се заменя с „344 милиона 581 хиляди и 200”;
б) в т. 1 числото 172 милиона 581 хиляди и 200 се заменя с 344 милиона 581 хиляди и 200;
в) в т. 1.1 числото 172 милиона 581 хиляди и 200 се заменя с 344 милиона 581 хиляди и 200.”
Комисията не подкрепя предложението.
Комисията подкрепя текста на вносителя за чл. 6.
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Изказвания?
Заповядайте, господин Стойнев.
ДРАГОМИР СТОЙНЕВ (КБ): Уважаеми господин председател, уважаеми господин министър, уважаеми дами и господа народни представители! Осигурителната вноска за фонд „Безработица” в България е 1%. Един процент! Имаме ли проблем с безработицата? Управляващите може би ще кажат: ”Нямаме проблем, тя намалява.” Европейската комисия каза, че България е държавата на първо място с ръст на безработицата. Утре ще гледаме бюджета, от Министерството на труда и социалната политика залагат безработица 9%. Нали така, господин министър?
Само че, като погледнем бюджета на НОИ, броят на безработните