Гласуване №5
Решение за персонални промени в Министерския съвет на Република България-процедура И.Фидосова за допускане в зала
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Благодаря, госпожо Фидосова.
Подлагам на гласуване така направеното процедурно предложение.
Гласували 148 народни представители: за 148, против и въздържали се няма.
Предложението е прието.
Моля, поканете госпожа Ковачева в залата.
Заповядайте за процедура, господин Шопов.
ПАВЕЛ ШОПОВ (Атака): Уважаеми колеги, уважаеми господин вицепремиер, господин председателстващ Народното събрание! Както повелява Конституцията, актът е подписан от самия министър-председател. Това е редно, това е нормално, това е конституционно, но в пленарната зала виждаме господин вицепремиерът. Без да подценявам неговата роля, считам, че за такива актове, в такива случаи нормалното, логичното и конституционното е да се яви тук самият вносител, а именно вицепремиерът.
РЕПЛИКИ ОТ ГЕРБ: Той е тук, той е тук.
ПАВЕЛ ШОПОВ: Става въпрос да се яви премиерът – този, който е внесъл акта и който е конституционно легитимният и оправомощеният да го направи, защото, уважаеми колеги, тук се касае до нещо много значимо – до член на Министерския съвет, касае се до министър. Уважението спрямо органът – Народно съ