Гласуване №3
Програма за работата на НС за 30 ноември - 2 декември 2011г.-предложение М.Манолова за отлагане на т.5
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ АНАСТАС АНАСТАСОВ: Подлагам на гласуване предложението на народния представител Мая Манолова – т. 5 от приетата Програма за работата на Народното събрание от 30 ноември до 2 декември, да отпадне и да се отложи за друго пленарно заседание.
Гласували 154 народни представители: за 53, против 84, въздържали се 17.
Предложението не е прието.
Господин Шопов, поискахте процедура по програмата.
ПАВЕЛ ШОПОВ (Атака): Уважаеми колеги, господин вицепремиер, господин председателстващ!
Открихме заседанието, гласувахме дневния ред така спокойно, като че ли навън нищо не става. Навън има напрежение. Когато идвахте на работа забелязахте, че се слагат загражденията. В този парламент още не се е случвало – в изданието на Четиридесет и първото Народно събрание, разбира се, това е многозначително.
От преди две седмици от „Атака” искаме тук да дойде министърът на труда и социалните грижи, за да отговори на някои въпроси – какво става с пенсионната реформа, и какви са намеренията на правителството? Вчера не отправихме предложение по чл. 43, ал. 5, защото те всъщност не се приемат. Виждайки какво става и с очакването, че днес около Народното събрание ще протестират 18-20 хил. души, ние да заседаваме по други теми и въпроси, а не по този въпр