Гласуване №10
Ратификация на Споразумението между правителството на Република България и Секретариаата на инициативата ЕВРИКА - второ четене
1. Контекст от стенограмата
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Дебатите са открити.
Има ли желаещи народни представители, които имат какво да споделят по обсъждания законопроект?
Не виждам желаещи.
Подлагам на първо гласуване Законопроект за ратифициране на Споразумението между правителството на Република България и Секретариата на инициативата ЕВРИКА, № 102-02-18, внесен от Министерския съвет на 4 август 2011 г.
Гласували 84 народни представители: за 84, против и въздържали се няма.
Предложението е прието.
Процедура – заповядайте, господин Иванов.
ИВАН Н. ИВАНОВ (СК): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Поради единодушното приемане на първо гласуване на Законопроекта за ратифициране Споразумението между правителството на Република България и Секретариата на инициативата ЕВРИКА, правя процедурно предложение да пристъпим към обсъждане и второ гласуване на законопроекта.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на гласуване направеното процедурно предложение.
Гласували 86 народни представители: за 86, против и въздържали се няма.
Предложението е прието.
Господин Иванов, заповядайте.
ИВАН Н. ИВАНОВ (СК): Уважаема госпожо председател, уважаеми колеги! Позволете ми да ви представя текста на закона, който подлежи за окончателно приемане в пленарната зала.
„ЗАКОН
за ратифициране на Споразумението между правителството на
Република България и Секретариата на инициативата ЕВРИКА
Член единствен. Ратифицира Споразумението между Правителството на Република България и Секретариата на инициативата ЕВРИКА, подписано на 27 април 2011 г. в Брюксел.”
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЦЕЦКА ЦАЧЕВА: Подлагам на второ гласуване Законопроект за ратифициране на Споразумението между правителството на Република България и Секретариата на инициативата ЕВРИКА, внесен от Министерския съвет на 4 август 2011 г.
Гласували 91 народни представители: за 91, против и въздържали се няма.
Предложението е прието.
Преминаваме към:
ЗАКОНОПРОЕКТ ЗА РАТИФИЦИРАНЕ НА АКТА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ НА КОНСТИТУЦИЯТА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ СЪЮЗ ПО ДАЛЕКОСЪОБЩЕНИЯ И НА АКТА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ НА КОНВЕНЦИЯТА НА МЕЖДУНАРОДНИЯ СЪЮЗ ПО ДАЛЕКОСЪОБЩЕНИЯ.
Вносител е Министерският съвет на 1 септември 2011 г. Водеща е Комисията по транспорт, информационни технологии и съобщения. Разпределен е и на Комисията по бюджет и финанси и на Комисията по външна политика и отбрана.
Не е постъпил доклад от Комисията по бюджет и финанси, но е постъпил от водещата комисия и от Комисията по външна политика и отбрана.
С доклада на Комисията по транспорт, информационни технологии и съобщения ще ни запознае председателят й Иван Вълков.
ДОКЛАДЧИК ИВАН ВЪЛКОВ: Благодаря Ви, госпожо председател.
Правя процедурно предложение за допускане в залата на заместник-министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията господин Първан Русинов и на го